O všem Vítejte na stránkách o všem možném :-)

BeFit Brno – dojmy z první návštěvy

V pondělí navečer jsem poprvé navštívila taneční fitness studio BeFit Brno. Ve studiu, do kterého jsem chodila dříve mi zrušili moje oblíbené hodiny PortDeBras již na jaře a pomalu mi tento styl pohybu začal chybět. Rozhodla jsem se tedy, že vyzkouším nějaké nové studio. Lekce PortDeBras nejsou v tanečních a fitness studiích samozřejmostí, protože o ně není zas až takový zájem jako například o módní hit zumbu, nebo třeba tradiční jógu a pilates. Tento fakt mi samozřejmě zúžil výběr center. Dále jsem vybírala dle ceny lekcí, rozvrhu a dostupnosti MHD. Zvolila jsem studio BeFit Brno u Lužánek.

A jak svoji první návštěvu hodnotím?

Lekci jsem si rezervovala e-mailem jen něco málo víc než hodinu před jejím začátkem a do 10 minut mi přišla odpověd s potvrzením rezervace. Po příchodu do studia mi milá paní na recepci popsala vše, co je třeba, zaplatila jsem 80 Kč, obdržela klíče od 2 skříněk a vydala se do šatny. Skříňky mají opravdu malinké – proto jsem dostala 2 klíče, kdybych se nemohla vejít do jedné skříňky. Musím upozornit, že není dobré přijít ve velkém kabátu, protože ho určitě do žádné ze skříněk nenacpete. Sotva jsem se převlékla, začala se šatna hodně zaplňovat, a proto jsem ji raději opustila. U recepce je možnost si odpočinout či počkat na hodinu na malých lavičkách či sedácích se stolečky, také tu prodávají nápoje.

Samotná hodina PortDeBras se konala v malém sále, který nutno říci byl opravdu malý (na webu uvádějí 36m2, ale osobně bych odhadovala ještě méně). Kapacita je uváděna na 9 osob, ale krom lektorky Leony nás cvičilo 6 a místa mnoho nezbývalo. Leu musím pochválit za bezva přístup – vysvětluje, chválí, odpovídá na dotazy a je na ní vidět, že se tanci věnuje s nadšením. Tanečně zkušenější poznají, že není pouhou certifikovanou lektorkou, ale prošla i taneční konzervatoří. Je to zkrátka příjemná mladá lektorka, na jejíž hodinu určitě znovu půjdu :-) Pokud bych měla porovnat její lekci PortDeBras s ostatními lektorkami, které jsem zažila, tak její lekce byla trochu méně taneční, více technická, choreografie byla prostější, nikoliv však jednodušší na provedení.

Co mi však po skončení lekce trochu vadilo bylo, že šatna naprosto praskala ve švech. Nebylo volné jediné místečko a musela jsem se převléci přímo u skříňky bez nějakého roztahování, či sednutí si na lavičku. Zkrátka je o studio zájem :-)

Samozřejmě není možné hodnotit studio pouze dle jedné návštěvy. Určitě se do tohoto studia vrátím a popíšu své další postřehy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Malý matematický testík :-) *

Navigovat v příspěvcích